"Sen"

27. května 2015 v 18:09 | Calwen |  Zážitky
Zdál se mi nedávno nad ránem takový sen. Asi 5x jsem se během něj vzbudila a když jsem usnula, zdál se mi dál. To se mi za život stalo jen párkrát a víc než jedno probuzení ten sen "nepřežil". Psala jsem o něm jedné úžasné osobě a ta mi pověděla, že to nebyl sen ale, že jsem byla na úrovni alfa a svým způsobem se to dělo. A teď už ke snuVyšla jsem z domu na terasu, všechno bylo zalité sluncem a barvy byly tak nějak hezčí. Šla jsem na zahradu a vedle stromů, co tam máme, vyrostly přes noc spousty dalších maličkých. Šla jsem ke své jablůňce, objala ji a mluvila k ní, což dělávám normálně. Najednou na mě vykoukla z kmene hlava a pak i celé tělo. Uviděla jsem dévu mojí jablůňky. Vypadal staře a tak nějak roztomile. V tom snu mě nijak zvlášť nepřekvapilo, že ho vidím. Mluvila jsem s ním a byla nadšená. Chodila jsem s ním po zahradě a tak nějak cítila, že se nemůžu od jabloně vzdálit. Ne protože by mě něco drželo, ale protože bych prostě neměla. Nic jsem neřekla, a naslouchala dévovi, který mě učil o přírodě a o stromech. Ukazovala jsem mu zahradu a cítila se neuvěřitelně šťastná. Pak jsem si všimla, že jde na zahradu zbytek rodiny. Šla jsem i s dévou k nim. Oni ho neviděli, jen mamka jakoby něco cítila. Mluvila jsem s nima a oni pak šli dál na zahradu. Stála jsem a s dévou koukala na západ slunce nad Landekem, i když tam obvykle vychází. (Landek je kopec, který v pravěku obývali lidé a byla na něm nalezena spousta předmětů, včetně Landecké/Petřkovické venuše.) Z toho vlastně můžete usoudit, kde bydlím. Ale zpátky ke snu. Šla jsem s dévou k jeho stromu objala strom a on s ním opět splynul. Zeptala jsem se jej, jak mu můžu pomoci (Je nemocný z nedostatku vody v zimě). Pak už to začalo být snově šílené, protože řekl, že chce přesadit. Až ho uvidíte na fotce, pochopíte, že je to nesmysl :D. Řekla jsem to zbytku rodině, taťka ho hned s nadšením chtěl přesadit a hledal nové místo,(na začátku roku chtěl tento strom pokácet) ale brácha ho zastavil s nějakou knihou v ruce s tím, že musíme najít srdce stromu, jímž byl obrovský fialový diamant, umístěný někde hluboko v kořenech jablůňky. Ten jsem měla přesadit a na tom místě by vyrostl, ten samý, ale zdravý strom. Najednou jsem skákala do díry, která vedla do podzemní říše. Nejspíš jsem se zmenšila a skočila do nějaké myší nory. Všude bylo bláto a kořeny po stěnách. Prošla jsem kolem nějakých gnómů do jiné místnosti. A jam bylo někde u stropu srdce stromu. Vedl k němu žebřík a lešení. Problém byl v tom, že všechny srdce hlídala královna podzemní říše, která jen tak někomu nedovolila si srdce odnést. Vylezla jsem nahoru a otočila jsem se dolů ke dveřím, kterými jsem přišla. Byla tam máma a čekala, až ho přinesu dolů. V tu chvíli tam byl nějaký tvor podobný draku a pak se z něj stala královna. Pak mamka zmizela a já se ocitla v cele. Už nevím, jak jsem se z ní dostala, ale potkala jsem tam mladou dívku a utíkala s ní. Pak to začalo chytat nádech 19.století (to ty filmy :D) a pak sen skončil.

Když jsem se vzbudila, měla jsem z toho velmi silný pocit, jako by to byla skutečnost. Teda hlavně z té první části. Když jsem přišla do kuchyně, jen jsem se pozdravila s rodiči a šla na zahradu obejmout strom. Po celý den jsem pak cítila, krásné chvění v břiše, když jsem si na sen vzpomněla. Ta úžasná osoba mi později vysvětlila, že strom si mě pozval do jeho říše, aby mi ukázal, jak krásný může život být. Byl to jeden nejkrásnějších zážitků, jaký jsem kdy měla a přála bych ho každému, kdo se o tyto věci zajímá a přál by si proniknout do říše jemnohotných.


Tady můžete vdět Jablůňku letos z jara.


Východ slunce nad landekem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Viděli jste někdy něco nadpřirozeného?

Ano několikrát 60% (3)
Asi ano 40% (2)
Na takové věci nevěřím 0% (0)
Nevím 0% (0)

Komentáře

1 Katherine de Luk Katherine de Luk | Web | 28. května 2015 v 17:56 | Reagovat

Zdá se mi to, nebo vidím na Jabloni obličej? Všude vídám obličeje, ve všem je vidím.. Kdo ví, co to znamená.. :)

2 Calwen Calwen | Web | 29. května 2015 v 21:37 | Reagovat

[1]: Jo fakt já si ani nevšimla. Taky vidím obličeje všude, třeba na kachličkách atp... :D

3 Jane Jane | Web | 9. června 2015 v 21:15 | Reagovat

To, aby se mi zdál sen "na pokračování", tedy aby pokračoval při dalším usnutí, se mi stalo jen jednou v životě. Spíš se mi častěji stává to, že se mi zdá stejný sen několikrát anebo mám pocit, že už se mi zdál kdysi dávno, před několika lety. Ten tvůj je ale tak zvláštní, že by se z něho mohl udělat film :D, a byl by to napínák :D!

4 Calwen Calwen | Web | 10. června 2015 v 6:32 | Reagovat

[3]: No poslední dobou uvažuju, že zfilmuju celej svůj život. Nebo to alespoň nenápadně se záměnou jmen sepíšu. S tím už jsem vlastně začala. No byl by to celovečerák a to jsem teprve na začátku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama