Ohlédnutí za tímto školním rokem

27. června 2015 v 12:40 | Calwen |  O mně
Konečně je to tady. PRÁZDINY!!! Poslední měsíce se má mysl poutala víc a víc k představě dlouhého vyspávání, nekonečným procházkám po lese, zahradničení a domácím pracím. Ano tohle je moje možná trochu zvláštní představa volna. Po většinu času budu doma sama, takže se docela těším.
Ale teď už k ohlédnutí za tímto školním rokem, který byl pro mne první na střední škole.Začátky, zvykání, nové prostředí
Jako každý jsem se nástupu na školu hodně bála. Avšak nebyli to pouze nový spolužáci, učitelé a předměty čeho jsem se bála. Předtím jsem se totiž do města dostala sama jen párkrát a nikam daleko, maximálně 10 minut autobusem k mamce do práce. A teď jsem měla jet sama téměř hodinu a tramvají. Pro mě doposud neobjevený způsob cestování. Jela jsem tedy poprvé do školy neznámou a děsivou cestou plnou lidí. No ale nějak jsem to zvládla a na novou trasu a cizí lidi jsem si zvykla. Stále ale netrefím nikam jinam než do školy :D.
Mezitím jsem se seznámila se spolužáky. Začínaly se tvořit skupinky a já tak nějak doufala, která z nich mě vezme na milost. Nakonec jsem se do jedné úspěšně zařadila, sice někteří z nich kouří a chlastají, ale to je ostatně jejich věc, do toho já se jim nemotám.
Do mého života taky přišel nový kocourek starý 3 měsíce. Později se z něj stal malý rozmazlený, trochu drzý kočičí chlapeček, který mě nenechá ani dojít si bez něj na záchod…
No jo, tehdy na začátku by mně ani nenapadlo, co všechno mě tento školní rok potká. Bohužel i hodně zlého…

Pololetí, rozkoukaná a zvyklá
Známky na pololetí nebyly zrovna lichotivé a tak jsem si slíbila, že ze čtyř trojek a několika dvojek to dotáhnu na "prospěla s vyznamenáním". Se spolužáky jsem si dobře rozuměla a taky jsem se začala více bavit s naší učitelkou na fyziku, chemii a IKT(jo, doteď nevím, co to "IKT" znamená..). Mě už na začátku přišla jiná a věděla jsem, že dobrým způsobem. Ráda vzpomínám na ty prokecané hodiny s esoterickou tématikou. Hodně mě toho naučila a posunula mě o pořáááádný kus dopředu.
Avšak i krátce po prvním pololetí začaly mé obtíže. Deprese, strach, konec doufání v lidskou rasu. Začala jsem mít strach o les, ve kterém se v zimě sice objevuju, ale ne moc často. Bála jsem se, že nenasytní a sobečtí lidé pokácí stromy za vidinou peněz. Naštěstí většina stromů zůstala na svém místě. Později se však obavy o strom objevily i v mém obydlí. Otec se rozhodl pokácet mojí milovanou jablůňku, kterou považuji za sovu dobrou přítelkyni. Nakonec ji však ušetřil. Asi mu došlo, že když jsem ji chtěla odkoupit, tak mi na ni vážně záleží.

Konec se blíží, vnímám jen týdny
Zlé časy, však na dlouho neustaly a pár týdnů po té mou rodinu zasáhl blesk. Jak už jsem psala, mou psí holčičku postihla rakovina, která ukončila její život o tři měsíce později, tedy 2. 6. 2015. A přesto se nevzdávám a volám si její dušičku zpět, protože bez ní prostě nemůžu existovat. Posledních pár měsíců jsem vnímala pouze týdny, ne dny, ne hodiny. Všechno běželo tak rychle. Až tu byl poslední školní den. Svého slibu jsem dostála a na vysvědčení jsem dostala pouze dvě dvojky a jako jediná ze třídy jsem prospěla s vyznamenáním. Hú hu, jsem na sebe hrdá. Taky jsem dostala pochvalu za třetí místo za klauzurní prácí v oboru GD. Tedy z celé školy. Na třetím místě se mnou byly ještě dvě spolužačky. No na prvák dobrý ne?

Prázdniny jsou tady, nechci vědět kolik je
A teď můžu konečně zapomenout, na ty neuvěřitelně uřvané lidi ze třídy, na všechno zlé co se mi stalo a užít si v klidu o samotě prázdniny. Žádnou dovolenou nebo výlet nechystám. Budu si hnít doma. Jsem ráda, že nemusím hlídat hodiny a dny. Už žádný stres jen relax………

A co vy? Plánujete prázdni při kterých se nachvíli nezastavíte, nebo klidné a nikým nerušené prázdniny doma?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katherine de Luk Katherine de Luk | E-mail | Web | 1. července 2015 v 22:30 | Reagovat

Ahoj, já mám prázdniny už asi rok. Nechodím totiž do práce, v září budu ale  nastupovat na školu. Hodlám si je užít tak jak jsem navyklá. Nebudu nic moc plánovat a ono se to celý samo nějak vyvrbí. :) Tenhle muž se mi dneska připoměl, zkus ho. ;)

http://www.seberizeni.cz/osho-prestante-hledat/

2 Calwen Calwen | Web | 6. července 2015 v 19:46 | Reagovat

[1]: Tak to ti závidím, takové prázdniny bych brala :D. Na stránku se kouknu ;). Díky

3 Jane Jane | Web | 9. července 2015 v 18:28 | Reagovat

Když jsem nastupovala do prváku, byla jsem na tom s tím dojížděním a velkým městem stejně jako ty, takže jsem se při čtení nemohla než pousmát :-), ach jo, kde jsou ty časy!
Tvého pejska je mi líto.. doufám, že i přes to si prázdniny užiješ, tak jak si přeješ.
Já budu skoro celé léto pracovat, ale vyčlenila jsem si týden na dovolenou s kamarádkou, na kterou se těším už teď :)..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama