Jak na deprese a špatnou náladu

23. července 2015 v 11:44 | Calwen |  Doporučuji
Nevěděla jsem pod jakou rubriku tento článek zařadit, ale každému doporučuji se depresí zbavit, tak proč ne do této.

Občas se každý potýká s nějakou depresí nebo špatnou náladou. Většinou se "nebe" samo vyjasní a je nám zase fajn. Ale jindy se zdá, že už slunce jen tak svítit nebude. Já se s tou druhou variantou potýkala asi od začátku prázdnin, kdy mi přišlo všechno zbytečné, že je všechno k ničemu. Neměla jsem náladu na nic. Ale pak se vyjasnilo.
Proč něco vůbec dělat? Protože to tak prostě je! Bůh, vesmír nebo cokoliv v co věříte to tak prostě zařídil. Nemá cenu o tom uvažovat. Napadlo mě, že bych sem mohla vypsat pár rad, které mi od depresí a špatných nálad pomáhají. Každému v tomhle ohledu sice pomáhá něco jiného, ale proč to nezkusit, když se má potom člověk cítit lépe.
Cvičení

Je obecně známo, že při cvičení se do mozku uvolňují endorfiny, které způsobují dobrou náladu. Proč toho tedy nevyužít a nezpevnit si i nějaký ten sval? Můžete běhat, cvičit jógu, plavat a tak dále. Někdy ovšem není ani na tohle nálada a motivace, což se týkalo před týdnem i mě. Ale dokopala jsem se k tomu a je mi o mnoho lépe. Dokázala jsem to já, tak vy taky!

Úklid
Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších způsobů, jak se zbavit špatné nálady. Můžu se u toho tak trochu vybít. Tady samozřejmě netřískám talíři o zem, to bych si tak trochu protiřečila, ale kolikrát byste se divili, kolik síly musíte vynaložit na vyčištění nějaké proradné skvrny z kuchyňské linky. Pusťte si k tom nějako hudbu a hned t půjde lépe. A nakonec vám pomůže i uklizený prostor, který je hned vzdušnější a veselejší.

Procházka PŘÍRODOU

Když jdete sami lesem, zpívají ptáci a někde v dáli tiše hřmí, je to jako balzám na duši. Mně se v lese vždy nálada změní v dobrou, ale ne vždy je dobré tahat své problémy do lesa a je lepší je před lesem prostě vypustit.

Hudba

Tohle je jeden z nejúčinnějších léků na špatnou náladu. Samozřejmě záleží na výběru hudby. Mně by třeba nepomohl metal, ale někomu jo. Mě vždycky uklidní nějaká hudba od Enyi nebo Adriana von Zieglera, to je pro mě po únavných školních dnech spása.

Spánek


A samozřejmě asi jeden z nejoblíbenějších způsobů jak zatočit se špatnou náladou je pořádně se z toho vyspat, někdy to pomůže někdy ne. Ale mnohdy je nevyspalost původce depresí a špatných nálad.

Co dál se s tím dá dělat? Můžete se někomu svěřit se svým trápením, já tuto možnost nemám, ale jestli víte, že ten komu se svěříte, vás neodbude, že si vymýšlíte, proč ne. Ale pokud vám nepomůže nic, co jsem napsala ani nic dalšího, co jste zkusili, hledejte odpověď uvnitř sebe. Tam jsou počátky problémů a bude tam i řešení.


Mějte se krásně a užívejte prázdniny
Calwen
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | 25. července 2015 v 13:04 | Reagovat

Naprostý souhlas, hlavně s tím cvičením - někde jsem četl, že takových 2x45minut cvičení týdně udělá s člověkem mnohem lepší věci než kdejaké antidepresivum :)

2 Calwen Calwen | Web | 26. července 2015 v 7:57 | Reagovat

[1]: Já jsem začala cvičit každý den 30 minut a hned po prvním cvičení mi bylo o mnoho lépe. Antidepresiva jsou jen oblbováky, které předepisují lékaři jen proto, že si s pacientem neví rady. Mnohdy si člověk může pomoct jenom sám.

3 Gil Gil | Web | 13. října 2015 v 10:48 | Reagovat

Krásný článek Calwen♥ Ano přesně, toto všechno pomáhá, i s tím závěrem, odpověď uvnitř sebe :-) A nejvíc mi ještě kdysi pomohly duchovní nauky, všechno možné mi vysvětlily a od té doby už jsem deprese neměla.

4 Calwen Calwen | Web | 13. října 2015 v 13:43 | Reagovat

[3]: Mě celkově v životě pomohla jedna paní, mistr reiki, ta mi dala nejvíce odpovědí, díky který se moje hlava tolik netrápí, pod náporem myšlenek. Deprese já bohužel stále čas od času mám a vlastně se mně jedna držela celé prázdniny, to ale bylo nudou a osamocením , s nástupem školy naštěstí zmizela.
Díky za komentář Gil :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama